Çadır Keçesi Nedir?

Çadır Keçesi

Çadır Keçesi

  Çadır keçesi non woven teknoloji ile üretilmiş olan nem, ses, ısı ve deprem izolasyonlarında mükemmel değerleri ile iç cephe, dış cephe, şap altı, jeneratör odası, duvar arası gibi alanlarda kullanılmak üzere üretilmiş bir üründür. Çadır keçesi aslında yakından tanınan keçe ürünlerinin inşaat sektörü için özel olarak geliştirilmiş olan şekillerine verilen isimdir.

  Bu ürünler maskelerde, anoraklarda, arabalarda, bebek bezlerinde sıklıkla kullanılır. Çadır keçesi ısı ve ses yalıtımı işlemlerini aynı anda gerçekleştirmektedir. Nefes alma özelliği ile insanları dış etkenlerden koruma özelliği bulunur. Bu ürünlerin hammaddesi bebek kıyafetlerinde bulunması gereken oeko-tex özelliğindedir. Bu ürün su, nem ve rutubetten etkilenmemektedir. Bunun tam tersi klima görevi görme özelliği bulunur.

  Çadır Keçesi Nasıl Üretilir? Çadırınızın Estetiği ve Dayanımlarını Artırın

  Çadır keçesi bilinen ömrü 650 yıl kadardır. Bu nedenle kullanıcılara sonsuz kullanım ömrü sağlar. Bunun yanında uzun ömrü esnasında ürünün değerlerinde hemen hemen hiç kayıp durumu söz konusu olmaz. Çadır keçesinin hem soğuk hem de sıcaklardan koruma özelliği bulunur. Delinme özelliği olmadığı için ısı ve ses köprüsü oluşturmazlar.

  Nefes alma özelliği bulunduğu için çadır içi hava kalitesi hep yüksek kalacaktır. Bu sebeple nefes almayan malzemelerde görüldüğü gibi içerdeki hava kalitesini artırmak için çadır içini sürekli havalandırmaya gerek kalmaz.

  Bunun yanında içerde ısınan havanın muhafaza edilmesi de mümkün olur. Çadır keçesi çevre dostu olması ile de dikkat çekmektedir. Geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilen bu ürünler neticesinde dünya sürekliliği açısından da katkıda bulunur. İnsan sağlığına herhangi bir zararı bulunmaz. Uygulama esnasında eldiven, maske ya da gözlük takılmasına gerek yoktur. Etrafa partikül yayılması durumları söz konusu olmaz.

  Çadır keçesi yangın sınıfı Bs1d0 sınıfı olması ile dikkat çeker. Zehirli gaz çıkarma özelliği bulunmaz. Damla yapmaz ve alevleri iletme özelliği bulunmaz.

  Çadır Keçesi
  çadır keçesi
  çadır keçesi

  Çadır Keçesi Özellikleri

  Çadır keçesi genel olarak çeşitli ihtiyaçlara cevap verebilmektedir. Mantar, depo, tavuk, hayvan ve çok amaçlı çadırlarda soğuk ve sıcak havalara karşı, hava şartlarından daha az etkilenilmesi için izolasyonlu çadırların kullanımı gerekir.

  Isı yalıtımı sıcak ve soğuk havanın birbiri ile buluşmasına engel olur. Isı yalıtım amaçlı elyaflı olan bu ürünler bu amaçlar için üretilmiştir. Son teknoloji ile üretilen keçe malzemeleri sanayi tipi ürünlerdir. Bu keçelerin havada bulunan nemleri toplama özelliği bulunur. Bu sayede su oluşumuna sebep olarak aynı bezdeki yapı gibi zemine en yakın noktalardan atılımları gerçekleşir.

  Bu nedenle çadırlarda sıklıkla tercih edilen ürünlerdir. Yalıtım yardımcılığı konusunda da son derece iyidir. Yalıtım malzemesi ve astarların ömürlerini uzatma özellikleri vardır. Çeşitli sektörlerde ses yalıtımı ve ısı yalıtımı için inşaat yapılarında ara kat bölmelerinde, ses kayıt odalarında da kullanılabilirler.

  Yanmaz Çadır Keçesi Nedir?

  Dünyayı korumak adına geri dönüşüm malzemeleri kullanılmalıdır. Çadır keçesi ısı, deprem ve ses yalıtımı yapan keçe duvar kaplamalarıdır. Bu ürünler %100 geri dönüşüm malzemelerinden imal edilirler. Kalınlıkları 15 mm, ısı yalıtım değerleri ise 0.037 olması ile dikkat çeker. Ses problemlerinde akustik özelliği ile konfor sağlama özelliği bulunur. Bu malzemelerin nefes alma özellikleri vardır. Bunun yanında kanserojen ürünler değillerdir. Toz tutma özellikleri bulunmaz. Zor alevlendirici sınıfında yer alırlar.

  Su ile temas ettikleri zaman yapılarında bozulma durumları söz konusu olmaz. Yüksek yapışma mukavemetleri bulunur. Uygulama kolaylığı sağlamaktadır. Uzun ömürlü ürünlerdir ve aynı zamanda geri dönüşümlü malzemelerdir. Çevre dostu olan bu ürünlerin darbelere karşı da dayanımları bulunur. Depreme karşı dirençleri bulunur. Binalarda kullanıldıkları zaman deprem esnasında duvarların dağılmasına engel olurlar. Kısa sürelerde uygulanması ile kullanan kişilere zaman kazandırır. Enerji tasarrufu yapmaya yardımcı olur.

  Yanmaz çadır keçesi ateşin kaynağı zayıfladığında veya uzaklaştığında kendini söndürme özellikleri bulunur. Malzemelerin kendini söndürme anında çıkarmış olduğu dumanın insanlara ya da hayvanlara herhangi bir zararı bulunmaz. Bu ürünler ısı, deprem ve nem yalıtımı yapan polyester elyaf keçelerdir. Bu ürünlerin hammaddeleri polietilen teraftalar ve polyesterdir. %100 geri dönüştürülebilme özellikleri bulunur.

  Çadır keçesi kimyasal katkı maddesi barındırmaz. Polietilen tereftalatın geri dönüşümlerinden elde edilen elyafların harmanlanıp nonwoven iğneleme yöntemleri ile sıkıştırılarak uygulanabilir kalınlığa getirilmeleri ile elde edilen ısı ve ses izolasyon malzemeleridir. Çadır keçesi teknik liflerin birleştirilmesinden oluşur. Yeni bir yapının izolasyon teknolojileri ile buluşmuş haline verilen isimdir.

  Bu ürünler tamamen geri dönüşüm malzemelerinden imal edilirler. Tekrar geri dönüştürülebilir özellikleri bulunur. Hammaddelerin renkleri değişiklik gösterir. Nonwoven ürünlerde katı malzemeler gibi kalınlıklar da stabil değildir. M2 ağırlıkları esas alınmalıdır. Renkler ayırt edici özellik değildir ve değişkenlik gösterebilirler. Gelecek nesillere sağlıklı ve yaşanabilir bir dünya bırakmaya yardımcı olur. Dünya ve gezegenlerin korunması adına geri dönüşümlü malzemelerden imal edilirler.

  Çadır Keçesi Fiyatları

  Çadır keçesi ürünlerinin hammaddeleri polietilen tereftalat olarak isimlendirilir. Sert, güçlü ve boyutsl bakımdan stabil ürünler olmaları ile dikkat çekerler. Doğal olarak renksiz ve şeffaf bir yapıları bulunur. Çok hafif olmaları ile bilinirler. İyi bir gaz ve nem bariyerleri kullanılır. Darbelere karşı dayanıklı özellikleri vardır. Yüksek kimyasal dirençlere sahiptirler. Gazlara karşı bariyer özellikleri bulunur. Keçe herhangi bir kimyasal gaz ile desteklenmemiş olduğu için insan sağlığına zararı bulunmaz. Kansorejen madde içermeme özellikleri bulunur. Çevre ve insan dostu olması ile dikkat çeker.

  Tozuma ya da kaşıntı durumları söz konusu olmaz. Nefes alma özelliği ile dikkat çeker. Bu özellikleri ile rutubet, terleme, nem, küflenme gibi durumlara neden olmazlar. Çok az su tutma özellikleri bulunur. Su molekülleri ancak bir moleküler film tabakası olarak lif yüzeylerinde tutunabilirler. Standart koşullar altında %0.04 nem absorbe etme özellikleri bulunur. Tamamıyla hidrofobik karakterde olması nedeniyle ıslandıklarında, dayanıklılıklarında azalma, bozulma ya de çürüme meydana gelmez.

  Asit ya da kimyasal maddelerle tepkimeye girme özellikleri bulunmaz. Dayanımlarının oldukça yüksek olması ile bilinirler. Sıcaklıklarda erime noktaları 260 derece olması ile bilinir. Flexible bir yapısı bulunur. Eğimli yüzeylerde rahatlıkla kullanılabilirler. Kemirgen ya da zararlı haşaratlar tarafından sindirilemezler.  Uzun süre ayakta duran ve çalışan yerlerde dinlendirici özellikleri vardır. Uygulama kolaylıkları ile hem zamandan hem de iş gücü maliyetinden kazandırma özellikleri vardır.

  Toptan Çadır Keçesi Satın Al

  Tüm mimari detaylara uyum sağlama özelliği bulunur. Kıvrımlı kenarları olduğu için kolay bir şekilde uygulanabilme özelliği bulunur. Bakım yapılmasına gerek yoktur. Su tutma özellikleri bulunmaz. Agresif iklim şartlarından etkilenmez. Deforme olmaz teknoloji ürünleridir. %65 enerji tasarrufu sağlama özelliği vardır. Mükemmel bir şekilde ısı ve ses yalıtımı bulunur. Isı iletkenlik değerleri 0.034-0.039 aralığında bulunur.

  Darbelere karşı dayanıklı bir yapıları bulunur. Kırılmaz, çatlamaz ve dağılmaz özellikleri vardır. Ses problemlerinde akustik özelliği ile konfor sağlama özelliği bulunur. Uygulama kolaylığı yanında uzun ömürlü olması ile de dikkat çeker. Deprem direnci sağlama özellikleri de dikkat çeker. Firmamızdan çadır keçesi konusunda çok daha detaylı bilgiler ve hizmet almanız mümkündür.

  çadır keçesi