İnce Keçe Ebatları

 

İnce keçe, günümüzde tekstil sektöründe yaygın olarak kullanılan ürünlerden biridir. Tekstil teknolojilerinde yaşanan gelişmeler, çeşitli amaçlar için farklı keçelerin üretilebilmesini mümkün hale getirmiştir. Bu durum, keçelerde ürün yelpazesinin genişlemesini sağlamıştır. Keçe çeşitleri arasında ince keçe ayrıcalıklı bir yere sahiptir. Kullanım alanlarının geniş olması, ince keçenin sahip olduğu şöhretin esas nedenidir. Ancak ince keçelerin de kendi içerisinde kalite bakımından farklılaştığını ve bunun da fiyatlara yansıdığını bilmek gereklidir. Bu yüzden de ince keçenin kullanım amacı iyi belirlenmeli ve bu gereksinimi sağlama potansiyeli bulunan ürünler tercih edilmelidir.

*İstenilen kalınlık, ebat ve renklerde numuneye özel üretim yapılabilir. Toptan ince keçe fiyatları hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Ürün Çeşidi : İnce Keçe
İncelik : 1 mm – 2 mm / Özel üretim
Ebatlar : *Tüm Ebatlar
Renkler : *Tüm renkler ve tonlar

  INCE-PEMBE-TONLARI-KECE
  INCE-PEMBE-TONLARI-KECE-3
  kece-nedir
  BEJ-KEÇE

  İnce Keçe Fiyatları

  İnce keçe fiyatları konusunda net bir rakamdan söz etmek mümkün değildir. Zira keçe fiyatları üzerinde etkili olan çok sayıda etken bulunmaktadır. Bunların başında kalite gelmektedir. Günümüzde farklı markalar tarafından üretilen çok sayıda ince keçe modeli bulunmaktadır. Ancak hepsinin aynı derecede kaliteli olduğundan söz etmek mümkün değildir. Firmaların kalite anlayışı ve üretimde benimsemiş oldukları yöntem, keçe fiyatlarında da değişikliklerin yaşanmasına yol açmaktadır. Bu durumda alınacak keçenin toptan mı yoksa perakende mi olacağı da fiyata etki etmektedir. Toptan keçe alımından ince keçe metre fiyatı daha uygundur. Kimi zaman istisnalara rastlamak mümkün olsa da çoğu zaman toptan almak, perakende almaktan daha avantajlıdır.
  Toplu alımda da alım miktarının fazlalığına göre, genel fiyattan daha uygun fiyatlar ile ürün alabilmek mümkündür. Ancak keçe alırken fiyatından ziyade kalitesine odaklanılması gerektiği bilinmelidir. Sırf düşük fiyatlı olduğu için alınacak keçelerin, istenilen işlevi sağlayamaması ya da kısa sürede yıpranması gibi durumlar da söz konusudur.

  AÇIK-MAVİ-KEÇE
  AÇIK-TURUNCU-KEÇE-2
  AÇIK-TARÇIN-KEÇE
  BEBE-MAVİSİ-KEÇE
  BEBE-MAVİSİ-KEÇE-2
  AÇIK-TURUNCU-KEÇE

  İnce Rulo Keçe Kullanım Alanları

  İnce keçe, farklı kullanım alanlarında sıklıkla gereksinim duyulan malzemelerden biridir. İnce keçe kumaş her şeyden önce tekstil sektöründe önemli bir yere sahiptir. Kıyafetler başta olmak üzere çeşitli tekstil ürünlerinde süsleme yapmak için ince keçeden yararlanılmaktadır. Ayrıca tamamen keçeden üretilen bazı tekstil ürünleri de mevcuttur. İnce keçe pardösü ve kabanlar bu ürünler için örnektir. El sanatlarında da ince keçeden faydalanılmaktadır. Çeşitli süslemeler ile aksesuarların yapımında bu malzeme kullanılmaktadır. Ayakkabıların iç kısımlarına da sıcak tutması ve rahatlık hissi sağlaması için keçe yerleştirilmektedir.  

  İnce Keçe Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  İnce keçe kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktaları şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Doğru Yıkama: Keçe kumaşlardan imal edilen ya da bu kumaşlar ile süslenen tekstil ürünlerinin yıkamasında sıcak su kullanılmamalıdır. Ayrıca yıkama esnasında ağır deterjanların kullanımından da kaçınılmalıdır. Keçenin ılık su ile elde, hafif deterjanlar ile yıkanması tavsiye edilmektedir. Alınan ürünün daha uzun ömürlü olması ve kalitesinin bozulmaması için bu tavsiye dikkate alınmalıdır.
  • Sıcak Ütülemeden Kaçınma: Keçelerin yıkanması kadar, ütülenmesi de dikkat gerektiren bir durumdur. Keçeler hiçbir zaman sıcak ütü ile doğrudan ütülenmemelidir. Hassas bir kumaş olan keçenin bu sıcaklıktan olumsuz etkilenebilmesi mümkündür. Keçeler ütülenirken ütü düşük ısıda tutulmalı ve üzerine mutlaka bir tül çekilerek, tül üzerinden ütüleme yapılmalıdır.
  • Keskin Makas Kullanma: Süslemelerde ya da tekstil ürünlerinde kullanılmak üzere kesilmesi gereken keçelerin kesiminde falçata ya da makas kullanılması doğrudur. Ancak bu kesicilerin keskin olmasına özen gösterilmelidir. Aksi halde keçenin çiğnenmesi ve kenarlarının tüylenmesi gibi bir olumsuzlukla karşılaşmak kaçınılmazdır.
  • Sıcak Silikon ile Etkili Yapıştırma: Tekstil ürünlerine veya süslemelere keçe eklerken yapıştırıcı olarak en uygun malzeme sıcak silikondur. Sıcak silikon bulunmayan durumlarda tekstil yapıştırıcıları da tercih edilmektedir.

  İnce Keçe hakkında daha fazla bilgi ve fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İstenilen boyutlarda ve yüzlerce renk seçeneği ile Keçe dünyasında aradığınız tüm keçe çeşitlerini bulabilirsiniz. Üstelik numuneye özel toptan keçe üretimi seçenekleri ile.