Mobilyadan otomotiv sektörüne, inşaatten sağlık sektörüne kadar sıklıkla tercih edilen keçe kullanım alanları nelerdir? Hangi sektörde ne işe yarar? Tüm sektörlerdeki kullanım alanlarını sizler için derledik.

elektrikli ev aletleri Keçe Kullanım Alanları
ELEKTRİKLİ EV ALETLERİ

Elektrikli ev aletlerinde keçe, şok emici olarak görev yapar. Bunun dışında yalıtım ve yastıklama, titreşimleri ve gürültüyü önlemeye yardımcı olur. Aynı zamanda keçe elektrikli ev aletleri sektöründe; kayganlaştırıcı, sızdırmazlık maddesi veya conta mekanizması olarak kullanılmaktadır.

FIRIN Keçe Kullanım Alanları
FIRIN SEKTÖRÜ

Doğal ve zararsız bir malzeme olduğundan keçe, fırın sektöründe de tercih edilmektedir. Bu sektörde, hem taşıyıcı bantlarda hem de taşıma sepetlerinde ekmek taşımak için kullanılmaktadır.

JUGUETES Keçe Kullanım Alanları
OYUNCAKLAR

Keçe; oyuncaklardan elbiseye, kostümden masa oyunlarına kadar her türlü oyuncağı üretmek için kullanılmıştır ve kullanılmaya devam etmektedir. Doğal yapısı, oyuncak sektöründe tercih sebebidir.

MOBILIARIO Keçe Kullanım Alanları
İÇ TASARIM VE DEKORASYON

Onlarca çeşidi ve renkleri ile keçe, iç tasarım ve dekorasyon alanında sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun dışında şok emici, yalıtım ve yastıklama, titreşimleri ve gürültüyü önlemesi sayesinde keçeyi sektör için mükemmel bir malzeme yapar.

EMBALAJE Keçe Kullanım Alanları
PAKETLEME

Şok emme özelliği, her tür ambalaj için idealdir.

INS MUSICAL Keçe Kullanım Alanları
MÜZİK ENSTRÜMANLARI

Müzik aletlerinde şok emici özelliği dolayısıyla keçe sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle davul ve tokmaklarında, bazı müzik aletlerinin iç yapılarında titreşimi azaltmak için kullanılmaktadır.

AUTOMOCION Keçe Kullanım Alanları
OTOMOTİV ENDÜSTRİSİ

Otomobil imalat işleminde iç panellerdeki titreşimi azaltmak amacı ile keçe kullanılır. Bunun dışında, termal ve akustik yalıtkanların bir parçası olarak tercih edilmektedir.

DECORACION Keçe Kullanım Alanları
EL SANATLARI

Kullanım kolaylığı ve geniş renk seçenekleri sayesinde cüzdan, şapka, yazı, rakam, kolye, broş vb. her türlü sanat ve el işi için ideal bir malzemedir. Keçe ile üretilmiş harika ve sayısız el işleri, bu sektör için keçeyi vazgeçilmez kılmaktadır.

IND METALURGIA Keçe Kullanım Alanları
SANAYİ

Her sektörde olduğu gibi sanayi için de keçe vazgeçilmez bir malzemedir. Örneğin metalürjide alüminyum ve çeliğin yağlayıcısı, koruyucusu ve termal yalıtkanı olarak işlenmesi sürecinde kullanılmaktadır.

CONFECCION 1 Keçe Kullanım Alanları
ORTOPEDİ

Sağlık sektöründe keçe kullanımı, protezlerde ve ortopedik ürünlerde dolgu ve destek elemanı olarak kullanılmakta ve hasta konforunu artırmaktadır.

CONSTRUCCION 1 Keçe Kullanım Alanları
İNŞAAT

Kullanım kolaylığı ve geniş renk seçenekleri sayesinde cüzdan, şapka, yazı, rakam, kolye, broş vb. her türlü sanat ve el işi için ideal bir malzemedir. Keçe ile üretilmiş harika ve sayısız el işleri, bu sektör için keçeyi vazgeçilmez kılmaktadır.

CALZADO 1 Keçe Kullanım Alanları
AYAKKABI

Yumuşaklığı ve esnekliği sayesinde ayakkabı sektöründe keçe kullanımı kaçınılmazdır. Ayakkabıların iç tabanları ve terliklerde tabanlık olarak kullanılır. Keçe bu ürünlerde hem koruma hem de takviye görevi görür.

SILLA MONTAR Keçe Kullanım Alanları
EYER

Hem doğal hem de çeşitli keçe renkleri ile, binicilik sektöründe eyerlerde bulunan bir bileşen olarak kullanılır.

MOBILIARIO 1 Keçe Kullanım Alanları
MOBİLYA

Mobilya endüstrisinin vazgeçilmez elemanlarından biri olan keçe; mobilya koruma, yastıklama ve doldurma alanlarında özellikle tercih edilir. Aynı zamanda kanepe, koltuk ve yataklarda da kullanılan keçe, zaman zaman dekoratif bir unsur olarak ta tercih edilmektedir.

MANUALIDADES Keçe Kullanım Alanları
TERZİLİK

Bu sektörde başlıca keçe kullanım alanları, ceket vb. giysilere yapı ve sertlik kazandırmak için alt tabaka keçe şeklindedir. Ayrıca, kanatlar ve işlemeli bantlar yapmak için de keçe ideal bir malzemedir.